قوانین و مقررات

دیلینگ کار به عنوان جدیدترین پلتفرم معامله خودرو ایران که ماهیتا ئل است با حفاظت از حقوق پل ارتباطی فی مابین نمایشگاه داران رابعهده دارد بر این اساس احترام بسیاری برای حریم خصوصی کاربران قا شخصی افراد در شبکه اینترنت ضمن حفظ امنیت کاربران نهایت کوشش و دقت خود را در جهت بررسی و تعیین اصالت صحت و سقم مطالب ارائه شده به عمل می آورد.

با توجه به اینکه ورود اطلاعات توسط کاربران هدف (نمایشگاه داران )صورت می‌گیرد و این امر از طریق خود اظهاری صورت میگیرد دلینگ کار با این حال هر گونه تضمینی را از بابت درست بودن یا قابل اعتماد بودن مطالب مذکور را از خود سلب نموده و بدیهی است تفسیر ناشی از استفاده مطالب سایت تنها به عهده کاربران و بازدیدکنندگان خواهد بود ضمناً مدیریت سامانه هیچ گونه ضمانتی از بابت صحت و سقم اعتبار مطالب عنوان شده در شبکه یا تضمینی از بابت اینکه هرگونه اقدام صورت گرفته در شبکه عاری از خطا می باشد را به کاربران نخواهد داد و تمامی اطلاعات ثبت شده در سایت دارای تاریخ ثبت می باشند و روزانه اطلاعات خودرو جدید به سایت اضافه می‌شود. اطمینان می دهیم اطلاعاتتان را محفوظ نگه داریم و در اختیار کسی قرار نمی دهیم

ماهیت سایت

محیط سایت برای اعلام موجودی به صورت ثبت آگهی خودرو و ایجاد پل ارتباطی میان نمایشگاه داران خودرو و شرکت‌های فعال ایجاد شده است . دسترسی و استفاده شما از سایت مشروط به رعایت شرایط و الزامات ومقررات ذکر شده می باشد شما با ورود به سایت بدون هیچ قید و شرطی کلیه ی الزامات را پذیرفته اید لطفا در صورت عدم موافقت با شرایط و الزامات بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید

تعهدات

 • ۱- با توجه به این که اطلاعات نمایشگاه داران و شرکت های فعال خود اظهاری است مسئولیت ارائه شده به عهده آنهاست. مسئولیت احراز اصالت خودرو به اسناد و مدارک آن و انجام معامله به عهده طرفین معامله است و این سایت مسئولیتی در این خصوص ندارد .
 • ۲- پرداخت کلیه کسورات قانونی عوارض شهرداری و جرائم با توافق طرفین است مسئولیت احراز هویت فروشنده و خریدار و احراز اصالت مدارک خودرو و مطابقت با مدارک به عهده طرفین معامله است.
 • ۳- دیلینگ کار هیچ یک از محتویات آگهی خودرو و سایر مطالب و یا آگهی های را که توسط کاربران یا سرویس‌های دیگر در سایت اضافه می شود تایید و درستی اطلاعات را تضمین نمی کند برای درستی اطلاعات می بایست مدارک را با دقت بررسی کنید و افراد ذیربط کمک بگیرید.
 • ۴- استفاده شما از مرورگر و جستجوی شما در سامانه با مسئولیت شخصی خود شما صورت می گیرد دلینگ کار تعهدی در قبال خسارات احتمالی مستقیم و غیرمستقیم و تبعات حقوقی ناشی از دسترسی و استفاده شما از سایت را ندارد.
 • ۵- دلینگ کار در صورت صلاح دید هرگونه پیام آگهی و یا عکس که به این سایت ارسال می کنید و یا حساب کاربری که ایجاد شده را حذف کند.
 • ۶- قوانین جمهوری اسلامی ایران در خصوص تعبیر ، تفسیر، اجرا و تاثیر این توافقنامه حکم خواهد بود.
 • ۷- دلینگ کار می‌تواند با بروز کردن مفاد و ماهیت و شرایط استفاده از وب سایت در هر زمان این شرایط و الزامات را مورد تجدید نظر قرار دهد کاربران مقید و متعهد به رعایت مقررات هستید و بنابراین لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن فرمایید تا از شرایط و الزامات جاری و لازم الاجرا روز مطلع شوید.
 • ۸- این سایت برای اخذ اطلاعات خودروها از طریق ثبت نام نمایشگاه داران و شرکت هاخودرو در سایت پس از احراز هویت اخذ می نماید.
 • ۹- اصالت اطلاعات ارائه شده با ارائه کنندگان آن است و مسئولیت حقوقی آن به عهده آنهاست.
 • ۱۰- کلیه فعالان خودرو مسئولیت اطلاعات و تصویر بارگذاری شده خود در سایت هستند و عواقب حقوقی وقضایی آن بر اساس قوانین جرایم رایانه ای را پاسخگو خواهند شد.
 • ۱۱- فعالان دارای کد اختصاصی می‌شوند و آگهی هر فعال به کد و قابل پیگیری است.

مسئولیت

 • ۱- دیلینگ کار هیچ مسولیتی در قبال وضعیت فنی ، رنگ ، وضعیت برند خودرو ، و مدارک خودرو و معامله بین طرفین و کلیه توافقات بین متعاملین ندارد.
 • ۲- مسئول اصالت سنجی سند خودرو و تمامی مدارک خودرو و مدارک هویتی اشخاص حقیقی و یا حقوقی متعاملین با دیلینگ کار نیست.
 • ۳- اگر تخلفی صورت بگیرد اکانت حذف می‌شود و پیگیری حقوقی صورت می‌گیرد. حقوق مادی و معنوی دیلینگ کار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری ویا سوء استفاده از آن پیگرد قانونی دارد مسئولیت پشتیبانی سامانه رایگان می باشد برای اکانت هایی که قیمت سازی کاذب انجام میدهند در صورت رویت و شناسایی حذف خواهد شد و در صورت درج نظرات غیر اخلاقی وخلاف شئونات اجتماعی کاربر حذف خواهد شد .

قوانین مرتبط برای استحضار کابران محترم بشرح ذیل ارائه میشود .

 • ۱- قانون مسئولیت مدنی ماده ماده ۲
 • ۲- قانون مولفین و مصنفین و هنرمندان مصوب 11/10/1348 با آخرین اصلاحات تا تاریخ 31/5/1389برای حفظ حقوق معنوی سایت و صاحبان
 • ۳- ماده ۸ قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به طور غیر مجاز با اعمالی از قبیل وارد کردن ، انتقال دادن ، پخش حذف کردن ، متوقف کردن ، دست کاری یا تخریب داده ها یا امواج الکترو مقناطیسی یا نوری ، سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دیگری را از کار بیندازد یا کار کرد آن ها را مختل کند ، به حبس 6 ماه تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
 • ۴- ماده ۱۳ هر کس به طور غیر مجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل واردکردن ، محو ، ایجاد یا متوقف کردن داده ها یا مختل کردن سامانه وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند علاوه بر رد مال به صاحب آب به حبس از یک تا 5 سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
 • ۵- کلاهبرداری کامپیوتری ماده 67 - هرکس در بستر مبادلات الکترونیکی، با سوء‌استفاده و یااستفاده‌غیرمجاز از «‌داده پیام»‌ها، برنامه‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای و وسایل ارتباط از راه دور و‌ارتکاب افعالی نظیر ورود، محو، توقف «‌داده پیام»، مداخله در عملکرد برنامه یا سیستم‌رایانه‌ای و غیره دیگران را بفریبد و یا سبب گمراهی سیستم‌های پردازش خودکار و نظایر‌آن شود و از این طریق برای خود یا دیگری وجوه، اموال یا امتیازات مالی تحصیل کند و‌اموال دیگران را ببرد مجرم محسوب و علاوه بر رد مال به صاحبان اموال به حبس از یک تا‌سه سال و پرداخت جزای نقدی معادل مال مأخوذه محکوم می‌شود. تبصره - شروع به این جرم نیز جرم محسوب و مجازات آن حداقل مجازات مقرر در‌این ماده می‌باشد.
  محمد امین خصرئی
  کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
1588433178436